Možnosti CNC výroby

Jaké jsou možnosti výroby?

Firma IQ KONSTRUKT vám je schopna na zakázku navrhnout, vyrobit a případně postavit nejrůznější trámové konstruktce, při čemž je kladen důraz na kvalitu řemeslného zpracování a použitých materiálů.
Ke každé zakázce je přistupováno individuálně, s ohledem na finanční možnosti a požadavky zákazníka.
Výrábíme:

 • Dřevostavby 2 by 4
 • Roubenky tradiční
 • Roubenky z BLOCKHOUSE (profily s perem a drážkou)
 • Zahradní stavby (altány, zastřešení bazénů, zahradní domky, pergoly, stání pro auta)
 • hrubé schody a zahradní nábytek
 • Zimní zahrady
 • Speciální konstrukce

 

 

Pro výrobu těchto zahradních staveb používáme nejčastěji lepených sušených hranolů typů KVH, DUO, TRIO, BSH. Tyto hranoly mají oproti výstavbě z mokrého dřeva výrazné výhody. Hranoly jsou vysušeny na 15±3% vlhkosti. Tento fakt zaručuje výrazně lepší tvarovou stálost. To znamená, že nedojde k významnější tvorbě výsušných trhlin a kroucení trámů vlivem schnutí. Povrch hranolů je hoblovaný, se sraženými hranami. Přesto však vyžaduje úpravu povrchu do pohledové kvality následným tmelením a broušením.

Konstrukce vám rádi dodáme tzv. „Na klíč“, ale zároveň nabízíme i další finančně zajímavé možnosti. K veškerým vyrobeným zahradním stavbám vytváříme přehledný montážní návod, na základě kterého je průměrně zručný zákazník schopen konstrukci sestavit svépomocí. Konstrukci je možné dodat v různých stadiích výroby podle toho, jak velkou část je zákazník schopen či ochoten dodělat sám.

 

Možnosti odběru stavebnice:

 1. Konstrukce po CNC výrobě bez uvedení do pohledové kvality
  Pokud se rozhodnete pro tuto variantu odběru konstrukce, je nutné počítat s tím, že konstrukce bude mít nebroušený povrch, otřepy řezů a frézovaných částí, možný výskyt vad vad materiálu dle normy pro daný materiál.
 2.  Konstrukce po CNC opracování s uvedení do pohledové kvality
  Tato možnost znamená, že prvky konstrukce po CNC výrobě přebrousíme, vytmelíme a vyspravíme a to z pravidla ve dvou možných variantách tzn. pohledovost pro interier a pohledovost pro venkovní stavby. Takto spracovaná konstrukce je připravena k nátěru.
 3. Konstrukce po CNC opracování s uvedení do pohledové kvality a opatřená nátěrem
  Pokud chcete mít konstrukci při odběru připravenou k montáži, doporučujeme odběr včetně nátěru. Nátěr po postavení konstrukce je výrazně náročnější a v některých místech takřka nemožný. Naším doporučením při volbě barvy, jsou venkovní oleje od firmy PNZ, které jsou přírodní a kvalitní volbou za nepřemrštěnou cenu.